A kultúrház melletti parkban látható, a falu 2 templomát ábrázoló emlékmű, amely a község első írásos emlékének 900. évfordulója alkalmából készült.
A Nagyéli-sziget (Veľkolélsky ostrov) Nagylél település közelében, a Dunamenti Ártéri Erdők Tájvédelmi Körzet (Chránená krajinná oblasť Dunajské luhy) egy része.
1794-ben klasszicista stílusban épült. Ezt megelőzően sövénytemplomuk volt a református hívőknek.
A római katolikus híveknek a 20. század elején még nem volt Aranyoson templomuk.
Az első világháborúban elesett 80 katonának a helyi temetőkertben 1928-ban állíttatott emlékművet a falu lakossága.
A holocaust 50. évfordulójára falunk 61 mártírjának állít emléket az 1994-ben az izraelita temetőben elkészült emlékmű.
Emléktáblák
Nagylél település 170 éves nagy fakeresztjét, amelyre az 1965-ös nagy árvíz után évtizedekig szétszedve vigyáztak, 2002-ben néhai Czímer Lajos kezdeményezésére állították vissza Nagylélnél, a Duna töltésének közelében, ahol az eredeti temetőt a 20. század 70-es éveiben szanálták.
A Katinka nevű gőzmalom, amely 1921-ben épült, magántulajdonban van.
2011. augusztus 21-én, Szent István ünnepére, aki templomunk védőszentje, Elek László esperes úr szentelte fel a helyi temetőkertben az I. szent keresztet.
Nagylél szélén 1935-ben Révész István épített egy modern kastélyt, melyben a szocializmus ideje alatt a mezőgazdasági termelést folytató Állami Birtok székelt.
zintén a kultúrház melletti parkban található az 1999-es Hídverő Napok alkalmából felállított kopjafa, ahol az utóbbi években az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc hősei emlékének tiszteletére rendezik meg a koszorúzási ünnepséggel egybekötött megemlékezést.
2008. október 10-én került sor a Kóczán Mór Napok keretén belül a helyi temetőkert déli részén Vízváry család emlékére készült kopjafa ünnepélyes felavatására.
1769-ben Magyary-Kossa Mihály és István építtették fel régebbi alapokra, klasszicista stílusban a jelenlegi református templom közelében álló kúriát.
1975-ben került mellé újabb emlékmű a II. világháború harcterein elesettek emlékére.